
że wcierając kremy, stosując żele pod prysznic czy nawet antyperspiranty, są one w jakimś stopniu wchłaniane do organizmu. Jeżeli zawarte są w nich substancje szkodliwe, to mogą powodować na przykład alergie. Warto o tym pamiętać i zdawać sobie z tego sprawę. To kluczowe dla utrzymania odpowiedniego zdrowia, ale także ciekawego, atrakcyjnego, młodego i witalnego wyglądu naszej skóry.
Co warto wiedzieć o kosmetykach z Maroka?
Maroko to piękny kraj pełen malowniczych krajobrazów, gór, pustyń, niesamowitych formacji skalnych i jednych z najwyższych w Afryce wydm. To także miejsce zabytkowych meczetów, historycznych centrów miast oraz handlu! Każdy, kto był tu choć chwilę zauważy, że handel jest tu na porządku dziennym i kwitnie przede wszystkim na różnego rodzaju targach i bazarach. Maroko to także raj dla miłośników kosmetyków. W Maroku bardzo przykłada się wagę do urody, co widać między innymi po tym, jak malują się tutejsze kobiety. Wszystko to sprawia, że marokańskie kosmetyki są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Popularność tą widać również w polskich drogeriach i salonach kosmetycznych.
Natomiast według uchylonej w 2019 roku
Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mieszaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częściami ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zębami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki